Skontaktuj się z nami
Umów się na wizytę on-line
Zobacz jak do nas dojechać

Przebieg leczenia ortodontycznego

Przystępując do leczenia ortodontycznego musimy uwzględnić wszytskie przyczyny i korzystać niejednokrotnie ze współpracy innych specjalistów: stomatologa, chirurga, pediatry, logopedy, laryngologa, foniatry, psychologa, neurologa.

  1. Na pierwszej wizycie staramy się zebrać jak najwięcej informacji o pacjencie oraz wadzie zgryzu z jaką przychodzi
  2. Często potrzebne jest także wykonanie zdjecia rentgenowskiego (najczęściej panoramicznego i cefalometrycznego) dla uzyskania pełnej informacji o stanie uzębienia pacjenta.
  3. Rutynowo wykonujemy gipsowe modele uzębienia w celu dokłądnej diagnostyki.
  4. Po badaniu ortodonta informuje pacjenta o planie leczenia, stosowanych aparatach, orientacyjnym czasie trwania leczenia oraz o kosztach. W przypadku bardziej skomplikowanych wad, kiedy konieczna jest dokłądna analiza modeli, umawiamy się na kolejną bezpłatną wizytę w celu przedstawienia ostatecznego planu leczenia. 
  5. Pacjent podejmuje decyzję czy zgadza się na leczenie.
  6. Następnie zostaje naklejony aparat stały lub wykonany aparat ruchomy. -> Rodzaje aparatów
  7. Wizyty kontrolne - powinny odbywać się co miesiąc jednak istnieje możliwość wydłuzenia przerw miedzy wizytami kontrolnymi.
  8. Zdjęcie aparatu po zakończonym okresie leczenia.
  9. Retencja (utrwalenie efektów leczenia), to aparat zakładany początkowo (przez 2-3 miesiące) przez cały dzieńa następnie tylko na noc przez okres 1-2 lat. W tym momencie pacjent ma już wyleczoną wadę a aparat ma za zadanie tylko utrzymać uzyskane wyniki.