Skontaktuj się z nami
Umów się na wizytę on-line
Zobacz jak do nas dojechać

PERIODONTOLOGIA (leczenie chorób przyzębia)

Każdy pacjent w pierwszej kolejności przechodzi zabieg higieny profesjonalnej, w którym dokładnie usuwa się złogi: kamień i płytkę, poleruje powierzchnie zębów i zabezpiecza je przed nadwrażliwością i szybkim pojawianiem się osadu. Następnie udzielana jest instrukcja higieny dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. To bardzo ważny etap leczenia periodontologicznego, który w dużym stopniu warunkuje efekt całego leczenia.  
W nastepnym etapie leczenia stosuje się zabiegi głębokiego oczyszczania kieszonek przyzębnych oraz wygładzanie powierzchni korzeni zębów, co zmniejsza przyczepność bakterii do zęba (kiretaż zamknięty i otwarty). W niektórych bardzo zaawansowanych przypadkach stosuje się antybiotykoterapię.

Wykonujemy specjalistyczne zabiegi chirurgiczne na przyzębiu stosując metody i materialy uznawane przez renomowane kliniki na całym świecie:

  • kiretaż zamknięty
  • kiretaż otwarty
  • bioregeneracja i sterowana regeneracja tkanek - zabieg chirurgiczny polegający na wszczepieniu w zniszczoną kość biomateriału i błon regeneracyjnych
  • pogłębienie przedsionka różnymi metodami u dzieci i dorosłych, a szczególnie metodą przeszczepu
  • zabiegi na wędzidełkach